Dziś rano około godz. 9:40, spacerujący po lesie mężczyzna zgłosił znalezienie zwłok mężczyzny. W lęborskim lesie po prawej stronie ul. Abrahama w kierunku Gdańska na wysokości Przedsiębiorstwa „SPOMEL”, w prowizorycznej szopie, policjanci ujawnili zwłoki mężczyzny średniej budowy ciała, w wieku około 40-50 lat.

[galeria=1,prawa]Nie miał on przy sobie żadnych dokumentów. Na miejscu policja z prokuratorem wykonała czynności, ciało zabezpieczono do badań sekcyjnych. Policja ustala dane osobowe denata i zwraca się jednocześnie do osób, które mogą wiedzieć kim był bezdomny zamieszkujący w lesie, aby zgłosiły się pod nr 112 lub 997. Jest to pierwsza ofiara mrozów w powiecie lęborskim.

Jednocześnie apelujemy do wszystkich strażaków, czytelników nie tylko tych z powiatu lęborskiego, o większą czujność i wrażliwość co do ludzi bezdomnych. Jeśli znane są nam takie przypadki – natychmiast informujmy o nich odpowiednie służby. Nie bądźmy obojętni na los innych, szczególnie tych, którzy mogą nie poradzić sobie z siarczystymi mrozami.

Zdjęcia : KP Policji w Lęborku, przygotowanie: Natalia Dramińska

o autorze

Redakcja