Dzisiaj w Lęborku na ul. Dąbrowskiego doszło około godziny 18:40 do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego. Kierujący samochodem renault kangoo wraz z pasażerem został przewieziony do lęborskiego szpitala.

Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania natychmiast po zgłoszeniu wysłał dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że samochód osobowy renault kangoo z dużą prędkością zahaczył bokiem pojazdu o jeden ze sklepów przy drodze jednokierunkowej, ściął znaki drogowe szczęśliwie omijając słup oświetleniowy, a następnie z impetem uderzył w drzwi wejściowe do sklepu AGD i RTV mieszącego się w budynku handlowym.

W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały przetransportowane przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Samochód osobowy był prowadzony przez 21 – letniego lęborczanina, który jak się okazało był pijany – około 1,5 promila. Kierującemu oraz właścicielowi pojazdu nic groźnego się nie stało. Całe szczęście, że o tej porze nie było dużego ruchu pieszych, ponieważ mogło by dojść do tragedii.

– Sprawcą kolizji jest lęborczanin i był on już wcześniej przez nas zatrzymywany za kierowanie pojazdami bez uprawnień – informuje asp. Daniel Pańczyszyn oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. – Tym razem okazało się, że dodatkowo prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do 2 lat, grzywna i mandat za spowodowanie kolizji.

Przybyłym na miejsce strażakom pozostało nic innego jak tylko zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Ul. Dąbrowskiego była zamknięta przez pewien czas. Policja bada okoliczności tego wypadku.

o autorze

Redakcja