Lębork 12.04.2011 r. Dzisiaj rano na skrzyżowaniu ul. Legionów Polskich i Okrzei doszło do potrącenia rowerzysty. Jak ustalili policjanci, 73-letni lęborczanin wyjeżdżając rowerem z ul. Legionów Polskich nie dostosował się do znaku STOP i wyjechał rowerem pod jadącą półciężarówkę Iveco.

Potrącenie nie było silne, jednak rowerzysta doznał obrażeń głowy. Został on opatrzony w karetce pogotowia i przewieziony do szpitala.

– O godzinie 9.22 dostaliśmy wezwanie do kolizji na ulicy 1 maja i Okrzei – informuje asp. sztab. Tomasz Loroch z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku. – Po przybyciu na miejscu udzieliliśmy poszkodowanemu pierwszej pomocy i przekazaliśmy go lekarzom z karetki pogotowia. Następnie zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia.

Jak informuje asp. Daniel Pańczyszyn z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku, obrażenia poszkodowanego w wypadku rowerzysty nie są poważne. Jeszcze dzisiaj powinien opuścić szpital. Nie został ukarany mandatem, gdyż sprawę będzie rozpatrywał sąd.

– Nie mogłem nic zrobić – mówi roztrzęsiony młody kierowca ciężarówki Iveco. – Jechałem od ulicy Armii Krajowej. Ten Pan wyjechał z Legionów Polskich na ulicę Okrzei i jak zobaczył, że nadjeżdżam to stanął. Byłem już zbyt blisko by wyhamować, a odbić też nie miałem gdzie bo chodnik z jednej strony i samochody z drugiej. Mam tylko nadzieję, że nic mu się nie stało, bo nie chciałem tego.

Materiał przygotował Adam Reszka – reporter Lebork24.info

o autorze

Redakcja