Dzisiaj w nocy około godziny 1:30 oficer dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku otrzymał zgłoszenie o pożarze altanek przy ulicy Orlińskiego w Lęborku. Na miejsce zadysponowano jeden ciężki wóz gaśniczy GCBA 5/24 z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku oraz policję.

[galeria=2,prawa]Po przyjeździe zastępu strażaków okazało się, że palą się dwie altanki, a siły i środki nie są wystarczające. Dowódca pierwszego zastępu zadysponował do pomocy poprzez oficera dyżurnego dodatkowy zastęp GBAt 1,6/16 Star/Man z JRG Lębork. W tym czasie patrole policji penetrowały okolice w celu wykrycia i pojmania sprawcy, czy też sprawców podpaleń – niestety bezskutecznie.

[galeria=9,lewa]W trakcie prowadzonych działań gaśniczych przez strażaków w innej części działek ogrodowych zapłonęły kolejne dwie altanki – niezbędne okazało się wezwanie dodatkowych sił i środków, a mianowicie jednej sekcji składającej się z dwóch ciężkich samochodów gaśniczych GCBA 6/32 z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi Lęborskiej. Pierwszy zastęp GCBA przybyły na miejsce udał się w dalszy rejon w celu ugaszenia tych altanek, które zostały podpalone w czasie wcześniejszych działań gaśniczych, natomiast drugi zastęp GCBA pokierował się w rejon działań strażaków z JRG Lębork.

Około godziny 3:00 działania strażaków zostały zakończone. Sprawę podpaleń badają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Siły i Środki zadysponowane na miejsce zdarzenia:

  • 471[G]25 GCBA 5/24 JRG Lębork,
  • 471[G]21 GBArt 1,6/16 Star/Man JRG Lębork,
  • 479[G]09 GCBA 6/32 OSP Nowa Wieś Lęb.,
  • 479[G]06 GCBA 6/32 OSP Nowa Wieś Lęb.,
  • Patrole policji.

o autorze

Redakcja