Dzisiaj w nocy, przed godziną 2:00 oficer dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Lęborku odebrał zgłoszenie o pożarze mieszkania przy ul. Gdańskiej w Lęborku. Na miejsce pożaru natychmiast zadysponowano dwa zastępy z miejscowej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, patrol policji oraz pogotowie ratunkowe. Niestety w wyniku tego pożaru jedna osoba poniosła śmierć.

Do pożaru w budynku socjalnym przy Gdańskiej doszło dzisiaj około godz. 1.40. Na miejsce wysłano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku. Na miejscu strażacy w wyniku rozpoznania stwierdzili, że w jednym z pomieszczeń na poddaszu wydobywają się kłęby dymu. Ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych za pomocą linii gaśniczej ugasili pożar (palił się fotel), a w wyniku penetracji pomieszczeń znaleziono jedną osobę poszkodowaną. Mimo natychmiastowej ewakuacji poszkodowanego do strefy bezpiecznej, prób udzielenia mu pierwszej pomocy, lekarz stwierdził zgon.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że zmarły mężczyzna nie mieszkał w budynku przy ul. Gdańskiej. Kilka dni wcześniej miał wyjść z zakładu karnego. Osoby, które z nim przebywały nie były w stanie udzielić informacji kim on jest, ani jak ma nazwisko. Jak poinformował nas asp. Daniel Pańczyszyn, policja próbuje ustalić dane denata.

W wyniku prowadzonej akcji z budynku zostało ewakuowanych sześć osób, które po ugaszeniu pożaru i przewietrzeniu pomieszczeń powróciły do swoich mieszkań.

o autorze

Redakcja