Wczoraj, tuż po godzinie 20:00 dyżurny SK KP PSP w Lęborku otrzymał zgłoszenie, iż doszło do zderzenia motocykla z samochodem dostawczym przy ulicy Zwycięstwa.

Do wypadku doszło, gdy 28-letni kierujący jednośladem (mieszkaniec gminy Cewice) uderzył w tył samochodu dostawczego marki VW Transporter, który skręcał w ulicę Grunwaldzką. Po uderzeniu motocykl znalazł się kilkadziesiąt metrów dalej. Mimo podjętej reanimacji i błyskawicznego przewiezienia do szpitala motocyklista zmarł.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że nie doszło do wymuszenia pierwszeństwa, a sprawcą wypadku jest najprawdopodobniej kierujący jednośladem, który mógł jechać zbyt szybko.&

Na miejscu zdarzenia był również prokurator, który wraz z policjantami wykonywał czynności i zabezpieczał ślady. Zebrany materiał zostanie&przekazany biegłemu, który wyda opinię na temat przyczyn tej tragedii.

Przez kilka godzin ruch został całkowicie wstrzymany, jednak wyznaczono objazdy, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu.

Niestety jest to kolejny tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty w powiecie lęborskim. Mimo, iż wakacje jeszcze się nie rozpoczęły, do podobnego wypadku z udziałem kierowcy jednośladu doszło również 30 maja br. na DW 212.

Apelujemy do kierowców i motocyklistów o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego!

o autorze

Redakcja