Wczoraj o godzinie 18:52 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Lęborku (woj. pomorskie) wpłynęło zgłoszenie o pożarze jednego z mieszkań przy ul. Mieszka I 12. Do akcji zadysponowano dwa zastępy z JRG Lębork oraz zastęp z OSP Lębork.

Z relacji świadków wynika, iż z mieszkania słychać było wołanie lokatorki o pomoc. Duże zadymienie i wysoka temperatura uniemożliwiła gapiom oraz sąsiadom udzielenie jej pomocy. Policjanci, którzy przybyli na miejsce jako pierwsi ewakuowali mieszkańców budynku. Lokatorzy z mieszkań o numerze 2 i 3 zostali przewiezieni do Specjalnego Oddziału Ratunkowego mieszczącego się przy ZOS w Lęborku z objawami podtrucia tlenkiem węgla.

W chwili przybycia pierwszych jednostek straży pożarnej okazało się, że pożarem objęte jest mieszkanie na parterze. Ogień wydobywał się przez okno.

Podczas działań gaśniczych natrafiono na nadpalone ciało lokatorki. Zwłoki leżały na łóżku. Na miejsce przybył również policyjny technik oraz policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy w obecności prokuratora wykonali oględziny miejsca tragedii. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.

o autorze

Redakcja