Dzisiaj około godziny 13:00 Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku odebrało zgłoszenie o pożarze mieszkania na ul. Mściwoja II. Na miejsce natychmiast zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku, pogotowie ratunkowe oraz policję.

Na miejscu zdarzenia jako pierwsi pojawili się strażacy, którzy natychmiast przystąpili do działań ratowniczo – gaśniczych. Ratownicy zabezpieczyli pozostałe mieszkania, by dla bezpieczeństwa nikt ich nie opuszczał.&Pożar wybuchł na parterze budynku wielorodzinnego.

Drzwi do mieszkania objętego ogniem były zakluczone, jednak przypadkowo wraz ze strażakami na miejsce zdarzenia przyjechał wnuczek lokatora, który otworzył drzwi. Wewnątrz mieszkania panowało pełne zadymienie.

Strażacy po znalezieniu poszkodowanego natychmiast wyciągnęli go na klatke schodową i podjęli resusytację krążeniowo-oddechową. Po przyjeździe pogotowia ratunkowego na miejsce działań, RKO przejęli ratownicy medyczni. Niestety, mimo szybkiej pomocy nie udało się uratować życia starszemu mężczyźnie – zmarł na wskutek zatrucia tlenku węgla. &

Pożar powstał najprawdopodobniej od pieca kaflowego, który był niedomknięty. Spaleniu uległo łóżko oraz przedmioty znajdujące się w okolicy pieca. Reszta pomieszczeń&uległa okopceniu. W chwili wybuchu ognia w mieszkaniu znajdował się tylko mężczyna, jednak w lokalu nie mieszkał sam.

Strażacy przewietrzyli pomieszczenia oraz sprawdzili je kamerą termowizyjną. Miejsce zdarzenia zabezpiecza policja. W chwili obecnej trwają oględziny miejsca pożaru.

o autorze

Redakcja