Policja poszukuje prawdopodobnie trzech mężczyzn, którzy 15 sierpnia, około 22:00 uczestniczyli i zbiegli z miejsca kolizji drogowej na ul. Czołgistów w Lęborku (Pomorskie). Kolizję prawdopodobnie spowodowała kobieta kierująca samochodem marki Audi, która przy skręcie w lewo nie upewniła się, czy zdąży wykonać ten manewr przed nadjeżdżającym autem.

Służby ratunkowe zostały poinformowane tuż po godzinie 22:00. Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku, zespół ratownictwa medycznego oraz policję.

Do czasu wyjaśnienia sprawy, trudno stwierdzić, kto był sprawcą kolizji. Być może kierujący volkswagenem nie mieli uprawnień do kierowania lub byli pod wpływem środków odurzających. Jak stwierdzili świadkowie zdarzenia, tuż po kolizji z golfa wyszło trzech mężczyzn i wszyscy uciekli w stronę pobliskich bloków. Nie wiadomo czy zrobili to, bo byli w szoku, czy też z wyżej wymienionych powodów. Policja zabezpieczyła ślady z miejsca zdarzenia i samochodu, z którego uciekli mężczyźni, ale od rzeczniczki prasowej KPP w Lęborku nie otrzymaliśmy informacji czy coś znaleziono.

Nie wiadomo również czy jadący golfem nie odnieśli obrażeń (prawdopodobnie nie mieli zapiętych pasów). Okolice miejsca kolizji przeszukali strażacy, ale nikogo nie znaleźli. Szkoda, że miejsce zdarzenia nie wezwano policjanta z psem tropiącym, który pomógłby w odnalezieniu „uciekinierów”, to istotne nie tyle ze względów znalezienia sprawców, ale być może któraś z tych osób mogłaby wymagać opieki medycznej.

o autorze

Redakcja