W Lęborku w rzece Łebie przy ul. Weterynaryjnej znaleziono ciało ok. 50-letniego mężczyzny. Dzisiaj rano denata z wody wyciągnęli ratownicy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku. Policja będzie ustalać tożsamość topielca oraz przyczynę tego tragicznego zdarzenia.

Na chwilę obecną trudno powiedzieć co było przyczyną utonięcia. Policja zabezpieczyła ciało do sekcji zwłok. Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, nie wiadomo również kiedy mógł utonąć. W zimnej wodzie ciało nie ulegało rozkładowi, więc do tragedii mogło dojść kilka dni wcześniej. – Ustalamy co było przyczyną tego wypadku i przede wszystkim kim jest osoba, którą znaleziono w rzece – informuje asp. Daniel Pańczyszyn, rzecznik prasowy KPP Lębork.

Policja zabezpieczyła miejsce zdarzenia.

– Wstępnie można było ustalić, że był to mężczyzna w wieku około 50 lat. Nikt nie zgłaszał jego zaginięcia. W przypadku kiedy nie uda nam się ustalić jego personaliów, będziemy prosili o pomoc media. Może za pomocą opublikowanych zdjęć uda się ustalić kim jest ten mężczyzna.

Na miejscu zdarzenia:

  • GBA 1,6/16 – Star/MAN 12.227 – 471[G]21 – JRG Lębork,
  • GBA 2,5/16 – MERCEDES-BENZ ATEGO 1329 AF 4 X 4 – 471[G]22 – JRG Lębork,
  • SlOp – NISSAN PICKUP – 471[G]90 – JRG Lębork,
  • Pogotowie ratunkowe,
  • Policja.

&

Adam Reszka

o autorze

Redakcja