Mający miejsce około godziny 13 wypadek uzmysławia, że nawet w centrum miasta, na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną i przejściami dla pieszych, należy zachować szczególną uwagę i mieć świadomość zagrożenia ze strony pojazdów mechanicznych. Na skrzyżowaniu alei Wolności z ul. Armii Krajowej w wyniku kolizji dwóch samochodów poważne obrażenia odniosły co najmniej 4 osoby.

Kierowca VW Transportera (63-letni), jadący w stronę centrum został uderzony w tył przez wyjeżdżającego w stronę Placu Pokoju kierowcę (33-letni) Citroena C3. Mężczyźni byli trzeźwi.

Osoby poszkodowane, w tym kilkuletnie dziecko, zostały przewiezione do miejskiego szpitala. Policja nie udzieliła jak dotąd szerszego komentarza, ze względu na dość poważny stan poszkodowanych prowadzone jest postępowanie wyjaśniające.

Mł.asp. Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Lębork: – W momencie uderzenia kierowca busa stracił panowanie nad kierownicą i samochód wjechał na przejście dla pieszych, a następnie na chodnik.

Z informacji, które udało się nam zebrać wynika, że największe obrażenia odniosła 62-letnia kobieta, która przebywa na szpitalnym Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. VW Transporter w wyniku uderzenia zboczył ze swojego pasa ruchu i potrącił grupę osób oczekujących na zielone światło przy przejściu dla pieszych – trzy z nich ma poważne obrażenia nóg, jedna twarzy, a dziecku prawdopodobnie nic się nie stało.

W momencie opublikowania szerszego komentarza ze strony komendy powiatowej policji podamy więcej informacji.

Zdjęcia własne, pozostałe dzięki uprzejmości Policji, a także użytkownika trunksgt

o autorze

Redakcja