Wczoraj około godziny 21:20 doszło do kolizji, w której uczestniczyły 2 policyjne radiowozy. Zderzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 6 kilka kilometrów od granic Lęborka (woj. pomorskie). Uszkodzeniu uległy Kia Ceed i Fiat Ducato należące do Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Oba pojazdy jechały na interwencję. Zgłoszenie dotyczyło poważnego incydentu, jakie miało mieć miejsce w miejscowości Leśnice. Jeden z radiowozów – Kia Ceed prowadziła policjantka, która dostrzegła przy zjeździe do lasu coś podejrzanego. Wcisnęła pedał hamulca i została uderzona przez jadący za nią radiowóz fiat ducato.

Kierowca Fiata Ducato, w związku z niedostosowaniem prędkości i odległości od poprzedzającego go pojazdu Kia, otrzymał mandat karny w wysokości 250 zł, a na jego konto wpłynie 6 punktów karnych za spowodowanie kolizji. Dwa radiowozy biorące udział w kolizji zostały czasowo wycofane ze służby. Na miejsce zdarzenia oprócz policjantów ruchu drogowego, zgodnie z procedurami, przyjechali przełożeni policjantów oraz z-ca Komendanta KPP Lębork. Wszyscy f-sze biorący udział w zdarzeniu zostali przebadani na alkotestach, oczywiście byli trzeźwi. – poinformował asp. Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy KPP w Lęborku.

Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Działania strażaków polegały na odłączeniu akumulatorów oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych. Na miejscu pracowała ekipa dochodzeniowa, która bada przyczyny zdarzenia.

o autorze

Redakcja