Powiat Legionowski podpisał porozumienie z Miastem Legionowo o przekazaniu gruntów pod budowę nowej strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Nowy budynek spełniający obecne standardy powstanie pomiędzy ulicami Nowobarska, Krakowska i Jagiellońska. Optymistyczny scenariusz zakłada, że pierwsze prace rozpoczną się pod koniec przyszłego roku.

– Pod względem operacyjnym, to w tej lokalizacji bylibyśmy bliżej centrum Legionowa, a jednocześnie zapewnia nam szybki przelot na drugą stronę miasta za torami, gdyż tunel mielibyśmy obok – mówił pod koniec stycznia st. bryg. Arkadiusz Pich zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.

Inwestycja prawdopodobnie będzie finansowana z budżetu państwa w ramach tzw. Ustawy Modernizacyjnej ponieważ już teraz na liście inwestycji budowalnych jest wpisana rozbudowa obecnej komendy legionowskiej PSP, a w związku z podpisaniem porozumienia byłaby to strata potrzebnych na budowę środków.

Porozumienie podpisał Starosta Legionowski, Prezydent Miasta Legionowo i Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

W 2016 roku Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza w Legionowie wyjeżdżała do zdarzeń 1029 razy.

Wizualizacja nowej strażnicy zaprezentowana w 2014 roku.

o autorze

Redakcja/Łukasz