10 stycznia 2017 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Legionowie odbyło się otwarcie kolejnej sali szkoleniowej Iskierka 3 – „Spalonego mieszkania”.

Sala stanowi kolejny etap ścieżki edukacyjnej, kierowanej tym razem do starszej młodzieży oraz osób dorosłych. Inscenizacja zaaranżowana przez samych strażaków KP PSP w Legionowie ma na celu unaocznienie skutków, jakie niesie za sobą niezachowanie zasad bezpieczeństwa w domu. Szczególną uwagę zwrócono na najczęstsze przyczyny pożarów w budynkach mieszkalnych, m.in. niewłaściwe użytkowanie instalacji elektrycznej, czy zapalenie się oleju na patelni. W pomieszczeniu znalazły się również tzw. ciepłe drzwi, dzięki którym uczestnicy zajęć nauczą się, jak rozpoznać, czy w sąsiednim pomieszczeniu jest pożar.

iskierka_3

Pierwszymi gośćmi nowo otwartego pomieszczenia byli: zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego st. bryg. Mirosław Jasztal, starosta powiatu legionowskiego Robert Wróbel, prezydent miasta Legionowa Roman Smogorzewski, nadleśniczy z Nadleśnictwa Jabłonna Stefan Traczyk, członek zarządu powiatu legionowskiego Michał Kobrzyński oraz radni z Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa.

iskierka_7

Zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania się na zajęcia w Sali edukacyjnej „Iskieka”. Zgłoszenia można dokonać poprzez złożenie lub przesłanie wypełnionego formularza dostępnego na stronie internetowej KP PSP Legionowo w zakładce Iskierka. Serdecznie zapraszamy!.

Opracowanie: KP PSP Legionowo,

Zdjęcia asp. sztab. Tomasz Kołodziński – KP PSP Legionowo.

o autorze

Redakcja