Policjanci z lęborskiej drogówki zatrzymali w Leśnicach (powiat Lęborski, Pomorskie) pijanego kierowcę passata, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i w trakcie ucieczki uderzył w ogrodzenie co spowodowało pożar pojazdu. Pijanemu kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności ponadto odpowie od za popełnione wykroczenia.

W poniedziałek przed godziną 9 na drodze krajowej nr 6 policjanci z lęborskiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli drogowej vw passata, którego kierowca przekroczył znacznie prędkość. Samochód ominął policjanta i zaczął uciekać w stronę Słupska. Policjanci natychmiast ruszyli za uciekinierem. Kierowca passata w trakcie ucieczki stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w ogrodzenie posesji z dużą siłą co spowodowało pożar pojazdu. Policjanci natychmiast wyciągnęli kierowcę z palącego się samochodu i zaczęli gasić ogień.

Po chwili do akcji gaśniczej dołączyli wezwani strażacy zadysponowani z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowej Wsi Lęborskiej. Jak się okazało powodem takiego nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy był alkohol. Badanie alkotestem 23 letniego mężczyzny wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Pijany kierowca odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień, ponadto odpowie za przekroczenie prędkości oraz niezatrzymanie się do kontroli i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym – informuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku – asp. Daniel Pańczyszyn.

&

o autorze

Redakcja