25 marca w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. płk. Jerzego Strzałkowskiego w Lesznie odbyły się ćwiczenia straży pożarnej. Dzięki nim strażacy mogli m.in. zapoznać się z nowym rozkładem pomieszczeń w budynku.

Całość ćwiczeń poprzedziła zbiórka ratowników na miejscu ćwiczeń, dzięki temu można było się zapoznać z całym budynkiem, gdzie może przebywać nawet 330 osób, a także przekazać sobie wskazówki dotyczące działań ratowniczo – gaśniczych na takich obiektach.

[galeria=21,prawa]W znajdującej się dwukondygnacyjnej części szkoły, a dokładniej pracowni obróbki drewna na parterze budynku dochodzi do pożaru. Prawdopodobnie ogień zostaje zaprószony przez jednego z uczniów. Płomienie natychmiast zajmują szafki i drewniane wyposażenie całego pomieszczenia powodując przy tym spore zadymienie.

Pierwsze zastępy strażaków, które przybyły na miejsce zdarzenia rozpoczęły po szybkim rozpoznaniu – ewakuacje postronnych osób. Następnie przystąpiły do gaszenia objętego pożarem pomieszczenia. W między czasie na miejsce dojeżdżają kolejne potrzebne do wsparcia siły i środki.

Strażacy dostają informacje, że w strefie niebezpiecznej znajdują się poszkodowani – natychmiast w aparatach ochrony dróg oddechowych przeczesują pomieszczenia w obiekcie, aby do nich dotrzeć jak najszybciej.

Gdy ratownicy znaleźli poszkodowanych nie pozostało nic innego jak ich ewakuować do strefy bezpiecznej i udzielić im pierwszej pomocy. W między czasie pożar w budynku został ugaszony.

Zdjęcia: Piotr Kanut – kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej zdjęć.

o autorze

Redakcja