W poniedziałek 25.03.2013r. o godzinie 13:32 do dyżurnego KP PSP w Zawierciu wpłynęło zgłoszenie o pożarze domku letniskowego na terenie pola namiotowego w miejscowości Lgotka (woj. śląskie). Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy JRG Zawiercie oraz zastęp OSP Kroczyce.

Płonął budynek mieszkalny konstrukcji drewniano-murowanej pokrytej blachą. Początkowe działania strażaków polegały na podaniu kilku prądów gaśniczych wody w natarciu na palący się budynek.

Spłonął budynek mieszkalny o wymiarach 30 na 20 metrów. W dużej mierze była to konstrukcja drewniana i w związku z tym pożar rozprzestrzenił się bardzo szybko. – poinformował zastępca dowódcy JRG PSP w Zawierciu, Krzysztof Szczerba.

Na&zewnątrz wyniesiono kanister z paliwem oraz cztery butle z gazem Propan-Butan11kg, z czego trzy były całkowicie wypalone. Po opanowaniu sytuacji rozpoczęto rozbiórkę spalonej konstrukcji dachu i budynku. Działania zakończono o godz.19:22. W akcji ratowniczo-gaśniczej udział brało sześć zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz 10 zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej. Na miejscu była również policja oraz pogotowie energetyczne. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana.

o autorze

Redakcja