W dniu szóstego grudnia br., około godziny jedenastej rano, dyspozytor otrzymuje zgłoszenie o tragicznym wypadku drogowym, na trasie między Ligotą Górną, a Dolną (kilkanaście kilometrów od Strzelec Opolskich). Niestety, kierujący 76-latek zmarł na miejscu.

Jak wiemy, drogi mniej przejezdne są bardzo rzadko odśnieżane lub wcale. Kierujący Mercedesem 76-latek widząc z daleka samochód próbował zjechać [galeria=2,prawa]na pobocze w celu wyminięcia pojazdu, który zbliżał się z naprzeciwka (Renault kierowany przez 27-latka), jednak na poboczu& znajdowały się zaspy, które utrudniały przejazd. Oby dwa pojazdy nie zmieściły się na drodze co spowodowało, że kierowca Mercedesa urwał lusterko i otarł bokiem samochód 27-latka.

Kierujący Renault zatrzymał się w celu wyjaśnienia całej zaistniałej sytuacji. Natomiast 76-latek zaczął uciekać, a młody kierowca zawrócił i pojechał za nim. Starszy mężczyzna nadal nie chciał się zatrzymać i przyspieszył trochę swoją [galeria=3,lewa]jazdę. Niestety, kierowca Mercedesa nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, co spowodowało, że stracił panowanie nad swoim pojazdem, zjechał na pobocze i z impetem uderzył w drzewo. Po przybyciu ratowników medycznych i lekarza – u starszego mężczyzny stwierdzono zgon.

Foto: 24Opole.pl

o autorze

Redakcja