13 września br. na boisku LKS Sotwina odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zamiast skupić się na celebracji&100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnej oraz samych zawodach uwaga wszystkich skupiła się na nietypowym prezencie, który był doczepiowy do jednej z nagród – gaśnicy.

Pięć gaśnic, w tym jedna z drewnianym penisem z napisem „Na ostry seks” były wystawione jeszcze przed ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród.

Ten żenujący i upokarzający incydent bardzo oburzył strażaków-ochotników. Nie wiedzą oni dlaczego organizatorzy nie dopilnowali porządku i nie zauważyli kto stoi za tym niesmacznym żartem.

Początkowo myślano, iż stoi za tym&wójt gminy Lipowa – Stanisław Caputa, który wręczał nagrody. Jednak w oświadczeniu, które wydał zaprzeczył takim teoriom, mówiąc, że nie ma z tym nic wspólnego:

Chcę każdego z Państwa zapewnić, że nie mam absolutnie nic wspólnego z wręczeniem strażakom owego rekwizytu. W moim przekonaniu było to w pełni zaplanowane i zamierzone działanie osób mi nieprzechylnych, mające na celu ośmieszenie i oczernienie mnie w oczach opinii publicznej. (…)&&Jasno i stanowczo takiemu zachowaniu sprzeciwiam się. Całą sytuacją jestem po prostu zażenowany. Jest mi wstyd, że w naszej gminie znalazły się osoby obdarzone tak niesmacznym poczuciem humoru.&- poinformował wójt.

Nadal nie wiadomo kto ponosi winę za felerny prezent.

Foto: Paweł Szczotka / beskidzka24.pl

o autorze

Redakcja