Wczoraj około godziny 15.30 na wysokości ulicy Brzezińskiej 149 w Łodzi miała miejsce kolizja dwóch samochodów osobowych z samochodem dostawczym.

W zderzeniu brał udział samochód marki Seat Alhambra, pólterenowa Kia oraz dostawczy Ford Transit. Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem KIA, około 50-letni mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył zatrzymującego się Seata Alhambra, ten z kolei uderzył w tył Forda Transita.

Na miejsce zostały skierowane dwa zastępy z JRG8 oraz zespół S8. Nikt nie został poważnie ranny. Zespół ratownictwa medycznego przebadał na miejscu roczne dziecko podróżujące samochodem marki Seat.

Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca wypadku, usunięcie płynów eksploatacyjnych oraz kierowanie ruchem do czasu przyjazdu wydziału ruchu drogowego.

Ruch odbywał się wahadłowo. Dodatkowe utrudnienia spowodowane były na tym samym pasie ruchu: kolizja pięciu samochodów oddalonych od poprzedniego miejsca zdarzenia o około 200 metrów w kierunku Nowosolnej. Skutki tego zdarzenia były usuwane w dalszej kolejności.

o autorze

Redakcja