Tomaszowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku do jakiego doszło na trasie S-8 w gminie Lubochnia. 

Zdarzenie miało miejsce na 363 kilometrze trasy S-8 w gminie Lubochnia kierunek Wrocław.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu pod nadzorem prokuratora policjantów wynika, że tuż przed godziną 18:00 doszło do kolizji drogowej pojazdu ciężarowego volvo z naczepą schmitz oraz osobowego bmw. 63-letni obywatel Litwy kierujący pojazdem ciężarowym zatrzymał pojazd na prawym pasie ruchu uruchamiając światła awaryjne oraz wystawiając za pojazdem trójkąt ostrzegawczy, zaś 30-letni kierujący bmw zatrzymał swój pojazd na pasie awaryjnym przed ciężarówką. Obaj kierowcy wysiedli z aut by zobaczyć do jak poważnych uszkodzeń pojazdów doszło i czy będą mogli kontynuować podróż. Gdy uczestnicy kolizji stanęli przed kabiną volvo próbując się porozumieć co do dalszego postępowania na tył naczepy pojazdu ciężarowego najechał dostawczy peugeot jadący w kierunku Wrocławia – informuje łódzka policja 

Siła uderzenia była tak duża, że kabina peugeota uległa niemalże całkowitemu uszkodzeniu. Żeby ewakuować kierowcę strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych.

Niestety na skutek poniesionych w zdarzeniu obrażeń, kierowca dostawczaka poniósł śmierć na miejscu. 

Foto. policja 

o autorze

Redakcja/Łukasz