W sobotę, 28 października br. na chwilę przed godziną 19.00, Ochotnicza Straż Pożarna w Łomiankach została powiadomiona o wypadku drogowym na ulicy Kolejowej (Droga Krajowa 7, E77) przy skrzyżowaniu z ulicą Wiślaną. Na miejsce został zadysponowany zastęp GBA oraz kończący właśnie ćwiczenia zastęp SRt.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi stwierdził wypadek na pasie jezdni w kierunku Gdańska, z udziałem dwóch samochodów Toyoty RAV4 oraz Mercedesa Sprintera przewożącego szyby. W wyniku wypadku zostały poszkodowane dwie osoby jadące Toyotą, z których jedna nieprzytomna była uwięziona w pojeździe, a druga w momencie przybycia straży znajdowała się poza pojazdem i była już pod opieką przybyłego zespołu ratownictwa medycznego z Łomianek.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej. Użyto dwóch zestawów hydraulicznych do ratownictwa technicznego znajdujących się na wyposażeniu OSP w Łomiankach przy pomocy których &uwolniono poszkodowanego. Następnie ewakuowany został on na noszach typu deska przez tylną szybę i przekazany przybyłemu zespołowi pogotowia ratunkowego. Jednocześnie cześć strażaków, przy pomocy policjantów i osób postronnych, podjęła się usuwania popękanego szkła z jedni celem udrożnienia drogi dla przejazdu karetek. W działaniach trwających 2,5 godziny brało udział 9 strażaków z OSP Łomianki oraz 7 strażaków PSP.

Na miejscu:

  • 669[M]50 – GBA 2,5/25 – Man TGM – OSP Łomianki
  • 669[M]52 – SRt – Mitsubishi Canter – OSP Łomianki
  • 661[M]43 – SLRt – Iveco Daily – JRG Błonie
  • 311[W]21 – GBAt 2,5/21 – Star 14.225 – JRG 11 Warszawa
  • S41 – WSPRiTS „Meditrans” Warszawa – podstacja Wrzeciono
  • Zespół S – Pogotowie Ratunkowe Błonie – oddział Łomianki
  • 2 załogi Policji

&

http://osp.lomianki.art.pl/
http://www.facebook.com/OSPLomianki

o autorze

Redakcja