Poważny wypadek drogowy miał miejsce 29.08.2011 około godziny 22 na trasie DK7 w kierunku Warszawy, przy skrzyżowaniu z ulicą Wiosenną. Dwóch młodych mężczyzn prawdopodobnie przekraczało jezdnię na przejściu dla pieszych, podczas gdy na sygnalizatorze paliło się czerwone światło.

Kierowca Renault Clio który w ostatniej chwili zauważył sytuację, próbował uniknąć wypadku ostro hamując i odbijając w prawo. Jego manewr niestety nie zapobiegł potrąceniu pieszych a ponadto auto znalazło się na boku. Rannego kierowcę z auta wydostali inni kierowcy, którzy na widok zdarzenia zatrzymali się by udzielić pomocy. Pierwszej pomocy poszkodowanym udzielił m.in. przejeżdżający w pobliżu strażak z OSP w Dziekanowie Polskim.

Po przyjeździe na miejsce zastępu ratownictwa technicznego z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomiankach strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz podjęli się udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Wszyscy poszkodowani byli przytomni jednak dwóch potrąconych miało znaczne obrażenia, w tym złamania i urazy wewnętrzne. Wkrótce na miejsce dojechał zespół ratownictwa medycznego a koordynację medycznych działań ratowniczych przejął lekarz. Na miejsce dojechał również drugi zastęp straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Błoniu. Po dojeździe kolejnych dwóch karetek wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala.

Dalsze działania strażaków polegały na uprzątnięciu z jezdni szkieł i elementów pojazdu oraz zabezpieczeniu uszkodzonego sygnalizatora świetlnego. Dokładne przyczyny wypadku ustali policja. Działania trwały 130 minut i brało w nich udział 13 strażaków-ratowników.

http://osp.lomianki.art.pl/
http://www.facebook.com/OSPLomianki

o autorze

Redakcja