12.07.2013r. około godziny 16:28 doszło do przerwrócenia się cysterny przy ulicy Głównej w Łosiowie (woj. opolskie) na drodze krajowej nr 94 między Opolem a Brzegiem. W wyniku zdarzenia kabina kierowcy zatrzymała się na chodniku, a cysterna przewróciła się na dach.

36-letni kierowca cysterny nie dostosował prędkości do warunków, panujących na drodze i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, doprowadzając do jego wywrócenia – poinformował podinsp. Piotr Kostuś, dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Dopiero po przyjeździe na miejsce zdarzenia drugiej cysterny, do której przepompowano zawartość uszkodzonego zbiornika, uszkodzoną cysternę można było postawić na kołach i odholować.

Cysterna przewoziła olej formowy. Substancja ta nie jest niebezpieczna, ale musimy zabezpieczać jej wyciek przez uszkodzony zawór. – powiedział asp. Roman Felusiak, dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynowania Ratownictwem w Opolu.

Ostatni zastęp wrócił do bazy o godzinie 00:12. Kierującemu nic się nie stało. Na czas działań droga była całkowicie zablokowana. Straty oszacowano na 90 000 zł. Na szczęście udało się ocalić mienie o wartości 96 000 zł.

Siły i środki:

  • JRG Brzeg GLBA -Rt 1,5/10 Mitshubishi
  • JRG Brzeg SLOp Nissan Terano
  • JRG Brzeg SLRChem IVECO
  • JRG Brzeg GCBA 5/36 Scania
  • JRG Brzeg GLBA -Rt 1,5/10 Mitshubishi

o autorze

Redakcja