Jedna osoba zginęła a cztery zostały ranne w wypadku samochodowym do którego doszło 29 marca w Łowinie (powiat świecki).

Informacja do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Świeciu wpłynęła około godziny 9:30, na miejsce dyżurny zadysponował trzy zastępy ratowniczo-gaśnicze oraz pogotowie ratunkowe i policję.

Po dotarciu na miejsce zastępów ratowniczych ustalono, że w wypadku udział brały dwa pojazdy Renault Laguna, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn oraz VW Passat, którym podróżowały dwie osoby 22-letni mężczyzna i 22-letnia kobieta.

Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi, siły wypadkowe, które działały w momencie zderzenia obu pojazdów były z pewnością bardzo duże, ponieważ pasat &dodatkowo uderzył w przydrożne drzewo i rozpadł się na kilka części. Strażacy jeszcze przed przybyciem pogotowia ratunkowego dotarli do poszkodowanych wykonując dostęp przy użyciu narzędzi hydraulicznych po czy przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przedlekarskiej. Niestety mimo długie reanimacji przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon pasażerki pasata. Przyczyny wypadku wyjaśni prowadzone przez policje dochodzenie.

&

Źródło: KG PSP

o autorze

Redakcja