Lubelska Komenda Wojewódzka PSP zamawia cysterny

Foto. ilustrujące Robert Nowicki/KP PSP Wałcz

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie ogłosiła przetarg na dostawę samochodów gaśniczych – cystern.  

Przedmiotem postępowania jest dostawa dwóch zestawów – ciągnik siodłowy i naczepa.

Wymagany jest ciągnik siodłowy z napędem 4×2, silnikiem o mocy minimum 320 kW, skrzynią biegów automatyczną lub manualną ze zautomatyzowanym systemem zmiany biegów i kabiną dwuosobową z leżanką.

Jeśli chodzi o naczepę-cysternę to powinna ona posiadać układ jezdny trzyosiowy i zdolność do przewozu 23 tysięcy litrów wody. Wymagany jest atest higieniczny dopuszczający do przewozu wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Naczepę należy wyposażyć w dwie motopompy M16/8, węże tłoczne i ssawne, pływak, kosz do smoka, linki, siodełko wężowe, zbieracze, rozdzielacz, prądownice, stojak hydrantowy, smoki ssawne, klucze, mostki przejazdowe, motopompę pływającą , przełączniki, zestaw ratownictwa medycznego i zestaw elektrycznych narzędzi hydraulicznych składający się z nożyc kategorii BC, rozpieracza ramieniowego BS, rozpieracza kolumnowego, akumulatorów, zasilacza sieciowego, wybijaka do szyb, wspornika progowego, noża do pasów i maty narzędziowej.  

Zamówienie należy wykonać do końca listopada br.

Odbiorcy

Cysterny mają trafić do Komendy Miejskiej PSP w Chełmie i Komendy Powiatowej PSP w Kraśniku.

——-

W ramach tego samego postępowania Lubelska Komenda Wojewódzka PSP zamawia cztery autobusy przystosowane do przewozu 30 osób. Użytkowane będą przez komendy wojewódzkie PSP w Lublinie, Gdańsku, Rzeszowie i Warszawie.

Exit mobile version