Lubelska straż pożarna świętowała 150-lecie

Dzisiaj w Lublinie odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka połączone z obchodami 150-lecia lubelskiej straży pożarnej.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w Archikatedrze Lubelskiej, odprawioną w intencji strażaków i ich rodzin. Następnie wszyscy zebrani przeszli do Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, gdzie odbyła się uroczysta gala.

Podczas gali wręczono odznaczenia i wyróżnienia strażakom Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych, pracownikom cywilnym PSP i przedstawicielom instytucji współpracujących.

Miniony rok był bardzo trudny dla Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych , ogromne wyzwanie ratownicze bo ponad 608 tys. zdarzeń. Udało nam się wykonać to zadanie dzięki tradycji, tożsamości i historii, 150 lat u Was a nawet prawie 200 lat w innych jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych. Tyle lat się pracuje, żeby stworzyć najlepszy system ratowniczo – gaśniczy na świecie! – powiedział Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

Obchodom towarzyszył Piknik Strażacki, który zorganizowano na Placu Teatralnym.

Foto. KW PSP Lublin

Exit mobile version