W budynek, w którym przebywał dziadek z dwojgiem wnucząt nagle wjechał samochód osobowy. Do zdarzenia doszło w sobotę w miejscowości Świeciechów Duży (gm. Annopol). Na szczęście nikomu nic się nie stało. 30 letni kierujący volvo był trzeźwy, najprawdopodobniej zasnął za kierownicą.

Dyżurny kraśnickiej Policji w sobotę po godzinie 16:00 otrzymał informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że na terenie jednej z miejscowości w gminie Annopol samochód osobowy marki Volvo uderzył przodem w dom, przebił się przez ścianę i zawisł w pomieszczeniu kuchennym. Przybyli na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że przyczyną tego zdarzenia mogło być zaśnięcie kierującego Volvo. Domownicy na szczęście byli w drugim pomieszczeniu. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Wezwany na miejsce Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał mieszkańcom opuszczenie budynku, gdyż uszkodzona została instalacja elektryczna i wodociągowa, w związku z tym do czasu naprawy będą mieszkać u krewnych.

30 letni kierowca był trzeźwy, opuścił pojazd o własnych siłach i nie odniósł żadnych obrażeń. Mundurowi z Komisariatu Policji w Annopolu ustalą w prowadzonym postępowaniu czy wydarzenie to mogło spowodować powszechne niebezpieczeństwo zagrożenia życia i zdrowia znajdującym się wewnątrz osobom.

Źródło: Lubelska Policja

o autorze

Redakcja/Łukasz