Do tragicznego wypadku doszło po południu, w dniu 27 maja na zakopiance w miejscowości Lubień (woj. małopolskie), w miejscu gdzie droga dwupasmowa przechodzi w jednopasmową. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem polo zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i wjechał w grupę motocyklistów z Węgier. Troje motocyklistów zginęło, a pięć osób zostało rannych.

W wyniku tego tragicznego zderzenia doszło do pożaru samochodu osobowego oraz motocykla. Volkswagen polo miał brytyjskie numery rejestracyjne, ale podróżowała nim polska rodzina z dziećmi. Kierowca został zatrzymany do dyspozycji prokuratury. Mężczyzna i kobieta, obywatele Węgier zginęli na miejscu. Po przewiezieniu do szpitala zmarł trzeci motocyklista. Pięć osób zostało rannych – troje motocyklistów i dwie osoby z auta – w tym podróżująca volkswagenem kobieta w ciąży. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ugaszenie pożaru, udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, a także zabezpieczenie lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Z powodu wypadku Zakopianka przez kilka godzin była całkowicie zablokowana. Obecnie policja ustala szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku.

Zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Pcim

o autorze

Redakcja