Wczoraj po godzinie 18:00 doszło do zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 3 w Lubinie na wysokości hotelu Europa.&Zderzeniu uległy dwa pojazdy ciężarowe oraz pojazd osobowy. Kontenerowiec i cysterna z ciekłym tlenem wylądowały w rowie.&

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca Renault Scenic wyjeżdżał na krajową drogę nr 3 z Alei Komisji Edukacji Narodowej. W tym czasie z kierunku Wrocławia jechał kierowca pojazdu ciężarowego, który widząc wjeżdżający samochód marki Renault, chcąc uniknąć zderzenia zjechał na prawy pas, którym podążała cysterna z ciekłym tlenem. W wyniku tego oba pojazdy ciężarowe zjechały do rowu – relacjonuje asp. sztab. Jan Pociecha, oficer prasowy lubińskiej policji.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Lubin, pojazd operacyjny, specjalistyczną grupę ratownictwa chemiczną z JRG 2 Legnica oraz ciężki pojazd ratownictwa drogowego z JRG Bolesławiec, pogotowie ratunkowe oraz policję i ciężki sprzęt pomocy drogowej.

W wyniku zdarzenia nikt nie poniósł obrażeń, nie doszło też do rozszczelnienia cysterny z tlenem. Ruch drogowy odbywał się bez większych utrudnień.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej&strony internetowej&oraz&polubienia naszego&profilu na Facebook'u.

o autorze

Redakcja