5 maja 2017 roku na Placu Zamkowym w Lublinie odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 25-lecia Państwowej Straży Pożarnej.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Archikatedrze Lubelskiej koncelebrowaną pod przewodnictwem biskupa Jóżefa Wróbla. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicami: Królewską, Lubartowską i Aleją Solidarności na Plac Zamkowy. Skład kolumny defiladowej stanowiły: orkiestra, kompanie honorowe straży, policji, straży granicznej oraz XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Lublinie, wraz z pocztami sztandarowymi oraz zaproszeni goście.

Na miejscu uroczystości wszystkich gości serdecznie powitał Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie st. bryg. Grzegorz Alinowski po czym odbyła się ceremonia wręczenia awansów i odznaczeń.

Po ceremonii wręczenia awansów i odznaczeń Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek pogratulował z okazji 25-lecia PSP wszystkim strażakom służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców województwa lubelskiego.

Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej podziękował funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Państwowej Straży Pożarnej, druhom Ochotniczych Straży Pożarnych oraz sympatykom pożarnictwa za rok wytężonej pracy oraz życzył satysfakcji z pełnienia służby.

Podczas uroczystości na terenie placu Zamkowego odbywała się prezentacja sprzętu ratowniczo-gaśniczego PSP z terenu woj. lubelskiego a na wydzielonych stoiskach szkoły pożarnicze promowały swoją ofertę edukacyjną.

KW PSP Lublin

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl