Strażacy ochotnicy z Lubonia (powiat poznański) postanowili ufundować dla mieszkańców swojego miasta czujniki wykrywające tlenek węgla. Zakupiono trzy czujniki typu Kidde 900-0233PL.

Na początku października współpracując z lokalna gazetą Wieści Lubońskie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Luboniu postanowili ufundować dla mieszkańców swojego miasta trzy czujniki wykrywające tlenek węgla (czad). Na łamach lokalnej gazety ukazał się artykuł, „Czad cichy zabójca’’, w którym szczegółowo opisano zasady postępowania w przypadku jak zachować się, kiedy jesteśmy świadkami zatrucia tlenkiem węgla przez osoby trzecie oraz jak bezpiecznie eksploatować urządzenia grzewcze takie jak piecyki gazowe, junkersy oraz piece węglowe.

Na podstawie tego artykułu zorganizowano konkurs, w którym mógł wziąć udział każdy, kto wyśle na adres redakcji wieści lubońskich trzy prawidłowe odpowiedzi na zadane pytania:

  • 1. Jaki jest symbol chemiczny tlenku węgla?
  • 2. Podaj trzy objawy zatrucia tlenkiem węgla – minimum trzy prawidłowe odpowiedzi.
  • 3. Jak pomóc osobie zatrutej tlenkiem węgla – podaj minimum cztery odpowiedzi?

&

Losowanie nagród odbyło się w redakcji wieści lubońskich natomiast wręczenie nagród w remizie OSP Luboń w dniu 24 listopada. Niestety z przyczyn osobistych nagrody nie mogła osobiście odebrać jedna z osób, w związku z tym strażacy osobiście zawieźli i wręczyli nagrodę w domu.

o autorze

Redakcja