W dniu 12.02.2011 roku o godzinie 12:50 w Luboniu przy ulicy Dworcowej wybuchł pożar garażu. Na miejsce zadysponowano zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Poznania oraz ochotników.

Do pożaru Miejskie Stanowisko Kierowania w Poznaniu w pierwszej kolejności zadysponowało Ochotniczą Straż Pożarną z Lubonia, która do akcji wyjechała dwoma wozami – średnim oraz ciężkim gaśniczym. Sekcję gaśniczą składającą się z GBA i GCBA zadysponowano także z poznańskiej czwórki. Pierwsi na miejsce przybyli ochotnicy, wszak pożar wybuchł w ich miejscowości, a ich droga dojazdowa była zdecydowanie krótsza. Dowódca po dokonaniu wstępnego rozpoznania potwierdził, że pali się garaż wraz z wyposażeniem (na szczęście w środku nie było samochodu).

Podano dwa prądy wody – jeden w natarciu na palący się garaż, drugi w obronie na znajdujący się obok budynek mieszkalny. Akcja trwała półtorej godziny, straty oszacowano na około 50 tysięcy złotych. Dzięki szybkiej interwencji jednostek uratowano mienie wartości kilkuset tysięcy złotych.

W akcji brały udział:

  • Dwa zastępy OSP Luboń
  • Dwa zastępy JRG 4 Poznań

&

Użyty sprzęt i środki: Dwa aparaty ochrony dróg oddechowych, sprzęt burzący, wentylator osiowy. Zużyto 2500 litrów wody.

Informacje – OSP Luboń

o autorze

Redakcja