W dniu dzisiejszym krótko przed godziną trzynastą w Luboniu na ulicy Krętej spaleniu uległ samochód osobowy. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Do pożaru zadysponowano zastęp z OSP Luboń. Po dotarciu na miejsce zastano objęty pożarem samochód osobowy marki opel kadet. Ponadto od płonącego samochodu zapalił się przewód elektryczny na pobliskim słupie. W celu ugaszenia samochodu podano jeden prąd gaśniczy w natarciu oraz przy pomocy gaśnicy proszkowej zagaszono palący się przewód. Mimo że straż pożarna dojechała na miejsce już po kilku minutach samochodu nie dało się uratować, ponieważ był on objęty w całości pożarem. Nie zbędna również okazała się obecność pogotowia energetycznego, ponieważ istniało podejrzenie, że spalony przewód jest pod napięciem, co zostało potwierdzone przez energetykę. Przyczynę tego zdarzenia bada policja.

Na szczęcie w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał, właściciel samochodu ocenił straty na kilka tysięcy złotych z kolei strat poniesionych przez energetykę nie można było na chwilę obecną ocenić.

Na miejscu:

  • OSP Luboń GBA,
  • Pogotowie Energetyczne Luboń,
  • Policja Luboń

o autorze

Redakcja