Dzisiaj w Luboniu (woj. wielkopolskie) około godziny trzynastej, na ul. Ks. Streicha doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe.

Dzisiaj około godziny 13:00 poznańskie MSK otrzymało informację o wypadku dwóch samochodów osobowych w Luboniu na ul. Ks. Streicha. Do zdarzenia został zadysponowany zastęp GBA z &miejscowej OSP oraz w celu wsparcia ochotników z Lubonia dodatkowo na miejsce MSK wysłało dwa zastępy z SA PSP Poznań. Pierwsza na miejsce dojtarła OSP Luboń, a wraz z nimi pogotowie ratunkowe. Na miejscu okazało się, że wypadkowi uległy dwa samochody osobowe opel corsa oraz fiat palio weekend, które zderzyły się czołowo. Mimo groźnie wyglądającej sytuacji poszkodowane zostały tylko dwie osoby, obie to kierowcy samochodów, które po przebadaniu z lekkimi obrażeniami zostały odwiezione do szpitala.

Do zadań straży pożarnej należało zabezpieczenie miejsca akcji, neutralizacja płynów eksploatacyjnych oraz pomoc zespołowi pogotowia ratunkowego w działaniach medycznych oraz transporcie poszkodowanych do karetki.

Ulica na której doszło do wypadku nie jest bardzo ruchliwa, a osiągane na niej prędkości nie są duże – wypadki bądź kolizje drogowe to na tej ulicy rzadkość. Według relacji świadków, dzisiejszy wypadek to wina kierowcy opla, który prawdopodobnie zasłabł za kierownicą. Czy wersja potwierdzi się? W najbliższych dniach ustali to policja, która prowadzi w tej sprawie dochodzenie.

Na miejscu:

  • OSP Luboń GBA,
  • SA PSP Poznań GBA, SCRt,
  • Pogotowie Ratunkowe Luboń,
  • Policja drogowa Poznań.

o autorze

Redakcja