W dniu wczorajszym w Luboniu na skrzyżowaniu ulic 11-ego Listopada i Kościuszki doszło do niegroźnego wypadku samochodowego. Jedna osoba została poszkodowana.

Do wypadku doszło 4 maja około godziny 15:10 na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w Luboniu, w odległości około stu metrów od remizy strażackiej. Miejscowa jednostka OSP na miejscu zdarzenia pojawiła się po około trzech minutach. Po szybkim rozpoznaniu ustalono, że w wypadku brały udział dwa samochody osobowe vw polo, którym jechała kobieta oraz hyundai atos również prowadzony przez kobietę. Oprócz kierowcy hyundaia samochodem podróżowała jeszcze 6-cio letnia dziewczynka córka prowadzącej pojazd.

Po przebadaniu przez strażaków ratowników okazało się, że dziewczynka doznała niewielkich otarć, ale uskarżała się na ból w odcinku szyjnym kręgosłupa. Nie zwłocznie założono kołnierz ortopedyczny oraz do czasu przyjazdu karetki pogotowia zapewniono poszkodowanej wsparcie psychiczne po przez rozmowę oraz wręczono ‘’Misia Ratownika.’’ Pozostali uczestnicy wypadku nie wymagali pomocy medycznej.

Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do momentu przyjazdu straży miejskiej.

Skrzyżowanie, na którym doszło do wypadku jest na dzień dzisiejszy przebudowywane, jest tu budowany dodatkowy trzeci pas do skrętu w prawo. Jezdnia w tym miejscu jest pokryta pyłem i piaskiem, ponieważ z jednej strony trwa budowa wspomnianego już dodatkowego pasa ruchu a z drugiej budowany jest market spożywczy, co w powiązaniu z padającym chwilę przed wypadkiem deszczem dało efekt ślizgawki na ulicy. Być może właśnie to było przyczyną tego zdarzenia.

Na miejscu:

  • OSP Luboń GBA,
  • Straż Miejska Luboń,
  • Policja Drogowa Poznań,
  • Pogotowie ratunkowe Poznań

o autorze

Redakcja