Już drugi raz w tym tygodniu lubońscy strażacy goszczą dzieci w swojej remizie. Tym razem strażnicę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3.

Maj to miesiąc, w którym odbywa się najwięcej spotkań i festynów organizowanych przez straż pożarną, dlatego w dniu dzisiejszym strażacy z Lubonia gościli u siebie dzieci. Tym razem była to grupa z klasy „0” z SP Nr 3 w Luboniu. Jak zawsze spotkania takie to dla dzieci wielka frajda, dlatego strażacy pokazali i opowiedzieli o wszystkim, co mają na wyposażeniu i czym się zajmują. Na początku spotkania maluchom pokazano punkt alarmowy, a także wyjaśniono do czego służy.

Następnie dzieci przeszły do szatni, którą koniecznie chciały zobaczyć, a także do garażu gdzie mogły dotknąć oraz zobaczyć sprzęt strażacki. W garażu pokazano dzieciom cały sprzęt, jakim dysponuje jednostka, wyjaśniono także czym i jak gasi się pożary. Pokazano również sprzęt ratownictwa drogowego oraz zaprezentowano jego pracę. Duże zainteresowanie dzieci wzbudził sprzęt ratownictwa medycznego oraz krótki wykład, do czego służy i dlaczego strażacy muszą takowy sprzęt posiadać. Na zakończenie strażacy odpowiadali na zadawane pytania oraz sami wypytali dzieci czy wiedzą, co zrobić, gdy zauważą pożar oraz czy znają numer alarmowy do straży pożarnej. Maluchy wykazały się dużą wiedzą i test zdały wzorowo.

Następnie zrobiono wspólne zdjęcie przed remizą, a dzieci wręczyły strażakom rysunki jak wyobrażają sobie pracę strażaka oraz wykonaną własnoręcznie pamiątkową laurkę. W spotkaniu uczestniczyła również reporterka lokalnej telewizji, która przeprowadziła krótki wywiad z druhem Ferdynandem inicjatorem tego spotkania.

o autorze

Redakcja