Na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste przekazanie siedmiu średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych dla lubuskich komend Państwowej Straży Pożarnej.

Każdy z nich został zabudowany przez firmę Moto-Truck na podwoziu MAN TGM 13.290 BL z napędem 4×4. Na wyposażeniu znajduje się zbiornik wody o pojemności 2930 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 340 litrów, system piany sprężonej ze zbiornikiem 100 l i autopompa o wydajności prawie 3000 litrów na minutę przy ciśnieniu 8 bar. Pojazd dostarczono w całkowitym ukompletowaniu zgodnie z wytycznymi standaryzacji pojazdów w jednostkach PSP, powiększonym o rozbudowany zestaw narzędzi do ratownictwa drogowego.

Trafiły do Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych w Słubicach, Sulęcinie, Świebodzinie, Wschowie, Szprotawie, JRG 1 w Zielonej Górze i JRG 2 w Gorzowie Wielkopolskim.

Wartość jednego samochodu to 1 mln 75 tysięcy złotych. Zakup został zrealizowany w ramach projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV”.

Foto. KW PSP Gorzów Wlkp.

o autorze

Redakcja/Łukasz