Luchowo (gm. Łobżenica). Wczoraj ok. godziny 18.40 doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego – Fiata Seicento oraz ciągnika siodłowego marki Scania. Ranne zostały dwie osoby.

Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy z Łobżenicy, którzy zabezpieczyli miejsce akcji oraz udzielili poszkodowanym wsparcia psychicznego i pomocy przedmedycznej. Po kilkunastu minutach pojawił się Zespół Pogotowia Ratunkowego z Wyrzyska, który odtransportował rannych do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 18.40 w miejscowości Luchowo (gm. Łobżenica). Z zebranych do tej pory informacji wynika, że kierujący samochodem ciężarowym m-ki Scania 42-letni mieszkaniec gminy Łobżenica podczas wyjeżdżania z posesji wymusił pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z jadącym prawidłowo samochodem osobowym m-ki Fiat Seicento kierowanym przez 19-letniego mieszkańca Piesna. W wyniku zdarzenia lekkich obrażeń ciała doznała 19-letnia pasażerka fiatainformuje kom. Tomasz Wojciechowski, oficer prasowy KPP w Pile.

Usuwanie skutków zdarzenia trwało niemal 4 godziny W tym czasie w miejscu wypadku policjanci zorganizowali ruch wahadłowy. Przyczyny oraz okoliczności zdarzenia będzie teraz ustalać Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pile.

o autorze

Redakcja