Do wypadku doszło w dniu wczorajszym (09.07.2011r.) około godziny siedemnastej na niestrzeżonym przejeździe klejowym w miejscowości Lutogniew (powiat krotoszyński).

Zgłoszenie o wypadku do&Centrum Powiadamiania Ratunkowego w&Krotoszynie wpłynęło o&godzinie 16:44. Dyspozytor zadysponował do&zdarzenia samochód ratownictwa technicznego z&Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z&Krotoszyna oraz samochód gaśniczy z&OSP Krotoszyn. Do zdarzenia wysłano również pogotowie ratunkowe i policję.

Po dotarciu na&miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej i&przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że samochód osobowy zderzył się z&szynobusem. W&wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące samochodem osobowym, natomiast pasażerom pociągu nic się nie stało.

Do działań straży pożarnej należało odłączenie akumulatorów w rozbitym samochodzie osobowym, sprawdzenie czy nie ma ewentualnych wycieków płynów eksploatacyjnych oraz zabezpieczenia miejsca zdarzenia podczas działań ratowniczych oraz pracy policji. Akcję zakończono po niespełna dwóch godzinach.

Mimo że zgłoszenie brzmiało dramatycznie, na szczęście w tej konfrontacji pociągu z samochodem osobowym obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Źródło: KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja