Niemiecki Magiurs zdobył dwa duże przetargi na dostawę samochodów specjalnych z drabiną dla Państwowej Straży Pożarnej.

Postępowania, które prowadziły Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach i Szczecinie oficjalnie wygrała firma Fire-Max, jedyny przedstawiciel firmy Magirus w naszym kraju. W sumie w przyszłym roku strażacy otrzymają 38 drabin.

Będą to:

Trzy samochody specjalne z drabiną M39L. Odbiorcy: KP/M PSP we Włocławku, Ostrowcu Świętokrzyskim, Elblągu

Dziesięć samochodów specjalnych z drabiną M42L. Odbiorcy: KP/M PSP we Wrocławiu (2 szt), Legnicy, Polkowicach, Gorzowie Wielkopolskim, Radomsku, Warszawie, Radomiu, Siedlcach i Przemyślu.

Dziewięć samochodów specjalnych z drabiną M42L. Odbiorcy: KP/M PSP w Gdańsku, Częstochowie, Raciborzu, Rybniku, Zabrzu, Poznaniu, Czarnkowie, Wrześni, Szczecinie.

Szesnaście samochodów specjalnych z drabiną M32L. Odbiorcy: KP/M PSP w Miliczu, Zgorzelcu, Wieruszowie, Warszawie (2 szt.), Otwocku, Nowym Dworze Mazowieckim, Tarnowskich Górach, Cieszynie, Nowym Tomyślu, Jarocinie, Grodzisku Wielkopolskim, Złotowie, Chodzieży, Gostyniu i Kępnie.

Samochody pojawią się w jednostkach pod koniec października i listopada przyszłego roku. Wszystkie zostaną zabudowane na podwoziu Iveco Eurocargo i będą wyposażone w kosze ratownicze o udźwigu 500 kg.

Całkowita wartość umów, które zostały lub będą podpisane to ponad 95 milionów złotych brutto.

Zamówienia są realizowane w ramach programu ‘Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych’ współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Foto. @Krzychas/ ratownicza.net

o autorze

Redakcja/Łukasz