Dnia dwudziestego czwartego września, krótko po godzinie 23, na drodze krajowej nr 10 w Makowiskach doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów ciężarowych. Oficer dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania od razu zadysponował na miejsce zastęp z Wydziału Liniowego SPPSP oraz wezwał dwa zastępy z OSP Solca Kujawskiego.

[galeria=6,prawa]Po dotarciu pierwszego zastępu na miejsce wypadku stwierdzono, że doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych. W pojazdach znajdowali się ranni kierowcy, których uwolnili strażacy znajdujący się na miejscu. Poszkodowani byli przytomni.

Następnie na miejsce przybyły kolejne zastępy ochotniczej straży pożarnej oraz pogotowie. Ranni zostali odwiezieni do szpitali w Bydgoszczy. Rozbite pojazdy znajdowały się w odległości 100m od siebie co może wskazywać na dużą prędkość. Policja utworzyła objazdy ze względu na całkowicie zablokowaną drogę.

[galeria=18,lewa]W wypadku brał udział również samochód osobowy, który zjechał na pobocze w celu uniknięcia zderzenia. Kolejnym zadaniem przybyłych na miejsce ratowników było odłączenie akumulatorów oraz uprzątnięcie jezdni. Jako pomoc techniczną wezwano ciężki samochód ratownictwa technicznego na podwoziu Scania z Bydgoskiej szkoły podoficerskiej.

Następnie do działań przystąpiła policja drogowa, która wykonała oględziny miejsca wypadku oraz sporządziła opis wypadku.W celu uprzątnięcia wraków na miejsce został wezwany ciężki sprzęt z Bydgoskiej firmy JODKO. Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane. Działania strażaków trwały ponad 7 godzin.

W akcji udział brały:

  • 251[C]40 SRd Renault Premium,
  • 251[C]43 SCRt Scania,
  • 309[C]64 GBARt M.Benz 814D,
  • 309[C]65 SRtiW Mercedes 911,
  • Pogotowie,
  • Policja.

o autorze

Redakcja