Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie ogłosiła dzisiaj przetarg na dostawę nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych dla podległych komend.

Przedmiotem postępowania jest dostawa pięciu samochodów:

Część pierwsza. Dostawa cysterny dla Komendy Miejskiej PSP w Krakowie, wymagany jest ciągnik siodłowy z silnikiem o mocy min. 400 KM, napędem 4×2, skrzynią biegów automatyczną lub zautomatyzowaną i kabiną dwumiejscową. Naczepa-cysterna trzyosiowa powinna być przystosowana do transportu 25 tysięcy litrów wody i wyposażona w motopompę M 16/8, węże W52, W75 i W110, siodełko wężowe, zbieracze, smok ssawny, stojak hydrantowy, rozdzielacz, prądownice, klucze, plecakowy opryskiwacz ciśnieniowy i instalację do dystrybucji wody.  

Zestaw otrzyma Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 2 w Krakowie.

Część druga. Dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Komendy Miejskiej PSP W Tarnowie.

Zgodnie ze specyfikacją samochód powinien zostać zabudowany na podwoziu z napędem 4×4, silnikiem o mocy min. 260 kW, manualną skrzynią biegów i kabiną brygadową. Na wyposażeniu m.in. zbiornik wody o pojemności 5000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompa o wydajności min. 3500 l/min, wyciągarka, maszt oświetleniowy, działko wodno-pianowe, linia szybkiego natarcia.

Część trzecia. Dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Komendy Powiatowej PSP w Zakopanem.

Wymagane podwozie 4×4 z silnikiem o mocy min. 265 kW i zautomatyzowaną lub automatyczną skrzynię biegów. Zabudowę należy wyposażyć w zbiornik wody o pojemności 5000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompę o wydajności min. 3500 l/min, maszt oświetleniowy, działko wodno-pianowe. Do tego wyciągarka.

Część czwarta. Dostawa średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Komendy Powiatowej PSP w Myślenicach.

Samochód na podwoziu 4×4, z silnikiem o mocy min. 210 kW i kabiną brygadową. Na wyposażeniu m.in. zbiornik wody o pojemności min. 2500 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompa min. A16/8-2,5/40, linia szybkiego natarcia, działko wodno-pianowe, wyciągarka.

Część piąta. Dostawa średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Komendy Powiatowej PSP w Limanowej.

Samochód tak jak powyższy na podwoziu 4×4, z silnikiem o mocy min. 210 kW i kabiną brygadową. Na wyposażeniu m.in. zbiornik wody o pojemności min. 2500 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompa min. A16/8-2,5/40, linia szybkiego natarcia, działko wodno-pianowe, wyciągarka.

Wszystkie części przewidują skorzystanie z prawa opcji, które polegają na dostarczeniu wraz z samochodami sprzętu opisanego w specyfikacji.

Zamówienie powinno zostać zrealizowane do końca listopada 2021 roku.

Warto dodać, że trwają jeszcze dwa przetargi na dostawę samochodów specjalnych, a dokładnie na dostawę lekkiego samochodu rozpoznawczo – ratowniczego dla KM PSP Kraków, lekkich samochodów operacyjnych dla KP PSP Wieliczka i Zakopane, lekkich samochodów kwatermistrzowskich dla KP PSP Nowy Targi Miechów oraz lekkiego samochodu operacyjnego do transportu SGPR z Nowego Sącza.  

Foto. Fotografia Ratownicza Konrad Sikorski / https://www.facebook.com/fotoratownicza

o autorze

Redakcja/Łukasz