W środę po godzinie 23:00 na drodze z Elbląga do Łęcza doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego marki ford mondeo – dwie osoby zginęły, małżeństwo z Elbląga.

Samochód jadąc od strony Łęcza w stronę Elbląga z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn zjechał nagle na przeciwny pas ruchu i uderzył przodem w drzewo. Po zderzeniu samochód odbił się i uderzył bokiem w kolejne drzewo rosnące przy drodze.

Jedną z przyczyn wypadku było niedostosowanie prędkości pojazdu do warunków panujących na drodze – poinformowali nas pracujący na miejscu zdarzenia policjanci z Referatu Ruchu Drogowego KMP w Elblągu.

43- letnia pasażerka pojazdu zginęła na miejscu. Strażakom udało się szybko wyciągnąć zakleszczonego w pojeździe 42- letniego kierowcę – miał on wyczuwalny puls, więc ratownicy przystąpili do akcji reanimacyjnej. Niestety nie udało się, mężczyzna mimo długiej i intensywnej reanimacji zmarł.

Na miejsce wypadku przybył także prokurator oraz technik policyjny i biegły z zakresu medycyny sądowej. Policja prowadzić będzie teraz dochodzenie, które dokładnie wyjaśni okoliczności tragedii.

Źródło, Foto – Elblag24

o autorze

Redakcja