W miniony czwartek około godziny 14:30 na łuku drogi krajowej nr 11 w miejscowości Płytnica w gminie Tarnówka doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym śmierć na miejscu poniosła 20-letnia mieszkanka Skica w gminie Złotów.

Niezwłocznie po otrzymaniu wezwania, dyspozytor Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Złotowie zadysponował strażaków z OSP w Jastrowiu, OSP w Tarnówce, zastęp z JRG Złotów, Pogotowie Ratunkowe oraz Policję.

Na miejscu wypadku okazało się, że na samochód osobowy marki Fiat 126p, którym jechały dwie osoby,&z przejeżdżającej ciężarówki spadła rolka blachy o masie 6 ton. Zmiażdżone auto zatrzymało się na drodze, blokując ruch. Pasażerka zginęła na miejscu. Przy użyciu sprzętu hydraulicznego, strażacy wydostali z pojazdu ciężko rannego kierowcę auta. Zaraz po udzieleniu pierwszej pomocy z ciężkimi, wielonarządowymi obrażeniami ciała został przetransportowany do Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Dużo szczęścia miał również kierowca VW Golfa, który zdążył uciec przed zderzeniem z blaszanym walcem, wjeżdżając do rowu. Mężczyźnie nic się nie stało. Przybyła na miejsce policja zabezpieczyła teren akcji oraz wszelkie dowody, mogące pomóc w wyjaśnieniu okoliczności wypadku. Zatrzymany został również 22-letni kierowca ciężarowego Renaulta – sprawca zdarzenia.

Łuk drogi krajowej nr 11 jest bardzo dobrze znany miejscowym ratownikom. Dochodzi tu do wielu wypadków drogowych, często ze skutkiem śmiertelnym. Wystarczy przypomnieć tragiczne zdarzenie z dnia 23 marca br. W tym samym miejscu kierujący VW Passatem, jadąc z kierunku Jastrowia w kierunku Piły zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem ciężarowym marki Mercedes. W wyniku wypadku kierowca volkswagena poniósł śmierć na miejscu, natomiast 33-letni pasażer samochodu osobowego, został przewieziony do Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Zdaniem naczelnika Sekcji Ruchu Drogowego KPP w Złotowie podinsp. Roberta Chwedczuka, Zarząd Dróg Krajowych i Autostrad bagatelizuje potrzebę postawienia na krajowej jedenastce fotoradaru.

Nikt nie reaguje na nasze prośby ustawienia na drodze choćby atrapy. A ludzie giną – mówi sołtys Dariusz Zawadzki.


Kamil Pająk
Foto: Fakty Pilskie

o autorze

Redakcja