W sobotę 4 maja odbyło się uroczyste otwarcie rozbudowanej remizy OSP Mazańcowice. W tym roku jednostka obchodzi 120-lecie istnienia.

‚Nowa’ remiza zastąpiła dotychczasową, zbudowaną w latach 1961-1967 r. na potrzeby rozwijającej się miejscowości. – Uznaliśmy, że stary budynek jest nie tylko w złym stanie technicznym, ale i ma za mało miejsca, aby dobrze spełniać swoją rolę strażnicy i miejsca spotkań intensywnie rozwijającej się miejscowości. W Mazańcowicach co roku przybywa nowych mieszkańców, dodatkowo miejscowa straż pożarna, należąca do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, też ma coraz więcej obowiązków. Strażnica stanowi miejsce integracji całej społeczności, toteż jednogłośnie cała poprzednia Rada Gminy zagłosowała za budową nowej siedziby, obecna potwierdziła to, przyznając pieniądze na dokończenie strażnicy – mówi wójt Janusz Pierzyna.

Po rozbudowie jednostka wzbogaciła się o dwa kolejne miejsca garażowe i część socjalną, a mieszkańcy otrzymali dużą salę z zapleczem kuchennym. Dodatkowo budynek został podwyższony o jedną kondygnację, dzięki czemu powiększyła się przestrzeń poddasza. Będzie ją można wykorzystać w miarę pojawiających się potrzeb. Powierzchnia użytkowa wynosi 1380 mkw. Wartość całej inwestycji to ponad 5 milionów złotych.

Foto. Gmina Jasienica, OSP Mazańcowice

o autorze

Redakcja/Łukasz