Komendy Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej z województwa mazowieckiego ogłosiły przetargi na dostawę lekkich samochodów ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą.

Postępowania ogłosiły Komendy Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie, Makowie Mazowieckim i Sochaczewie.

Specyfikacje są niemal identyczne. Mają to być samochody lekkie ratownictwa technicznego na podwoziu wyprodukowanym w 2017 lub 2018 roku z napędem 4×2, manualną skrzynią biegów, silnikiem o mocy minimum 125 KW i kabiną zapewniającą przewóz minimum pięciu lub sześciu strażaków.

Każdy samochód powinien być wyposażony między innymi w zbiornik wody o pojemności 1000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 10% pojemności zbiornika wody, autopompę A 24/40 lub motopompę M16/8 lub agregat wysokociśnieniowy AWP 70/40, linię szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy i wyciągarkę elektryczną.

Firmy, które wygrają przetargi będą musiały zapewnić miejsce na sprzęt zgodny ze standardem KG PSP dla samochodu ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą typu SLRtBA.

Samochody powinny pojawić się w jednostkach na początku grudnia br. W Makowie Mazowieckim i Żyrardowie zastąpią ‘techniki’ na podwoziu Iveco Daily, a w Sochaczewie Renault Mascott.

o autorze

Redakcja/Łukasz