Komendy Państwowej Straży Pożarnej z województwa mazowieckiego ogłosiły przetargi na dostawy nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych.

Komendy w Radomiu i Nowym Dworze Mazowieckim zamawiają po ciężkim samochodzie ratowniczo – gaśniczym z napędem 6×6. W przypadku Radomia wóz ma posiadać zbiornik wody o pojemność 8000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompę o wydajności 4800 litrów na minutę, działko wodno-pianowe, wyciągarkę i sprzęt opisany w specyfikacji. W chwili publikacji specyfikacja wozu dla Nowego Dworu Mazowieckiego nie została opublikowana.  

Z kolei komendy w Grójcu, Wołominie, Białobrzegach i Zwoleniu zamawiają ciężkie samochody ratowniczo – gaśnicze z napędem 4×4. Każdy z nich powinien posiadać zbiornik wody o pojemności 5000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompę o wydajności 3600 l/min, działko wodno-pianowe, wyciągarkę i sprzęt opisany w specyfikacji.  

GCBA zmawia jeszcze komenda w Garwolinie, ale w chwili publikacji na stronie internetowej nie było specyfikacji.

Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie prowadzi przetarg na dostawę dwóch ciężkich i jednego średniego samochodu. Odbiorcy nie są znani.

 

 

foto. własne 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl