W najbliższych latach w województwie mazowieckim powstanie nowa Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej.

Wybór strażaków padł na miejscowość Raciąż w powiecie płońskim. Właśnie tam ma zostać wybudowana jednostka, która znajdzie się w strukturze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku.

Potrzeby wynikają przede wszystkim z punktu widzenia operacyjnego. Patrząc na mapy zagrożeń, mapy, jakby obszarów chroniony to ta jednostka ratowniczo – gaśnicza chroniłaby dodatkowo obszary na ościennych powiatach. To jest istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa – powiedział na ostatniej Sesji Rady Gminy Raciąż st. bryg. Dariusz Stumski, Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Aby inwestycja mogła ruszyć potrzebna jest działka, która została już wybrania. Znajduje się przy ulicy Kilińskiego. Państwowa Straż Pożarna zwróciła się do Urzędu Miasta i Urzędu Gminy w Raciążu o wsparcie finansowe na zakup działki, jej wartość oszacowano na około 80 tys. zł. Rada Gminy kilka tygodni temu jednogłośnie zdecydowała o przekazaniu komendzie 40 tysięcy złotych.

Inwestycja ma być realizowana w latach 2022-2023 i pochłonie – wstępnie – 10 milionów złotych.

Foto. nasygnale.com.pl 

o autorze

Redakcja/Łukasz