W dniu dzisiejszym, około godziny w pół do siódmej, dyspozytor CPR w Krotoszynie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Mazury (trasa Krotoszyn – Ostrów Wielkopolski). Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej. Jedna osoba zginęła na miejscu, a druga trafiła do Ostrowskiego szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała.

Z niewiadomych na razie przyczyn, dwa samochody osobowe, jadące w przeciwnych kierunkach zderzyły się czołowo. W skutek tego VW Polo zatrzymał się na środku drogi, natomiast drugi samochód wylądował w rowie. Na miejsce zdarzenia przybywają trzy zastępy straży pożarnej: SLRt z JRG Krotoszyn i Ostrów Wielkopolski oraz jeden samochód z OSP Daniszyn.

Po przeprowadzonym rozpoznaniu, strażacy zabezpieczyli teren wypadku, [galeria=2,prawa]odłączyli akumulatory w obydwóch pojazdach, sprawdzili stan poszkodowanych i przy użyciu narzędzi hydraulicznych uwolniono kierowce z srebnego pojazdu (kierowca VW stracił funkcję życiowe). W tym czasie przybyła karetka pogotowia ratunkowego, gdzie lekarz sprawdził stan poszkodowanego w drugim samochodzie – niestety, kierowca tego samochodu nie przeżył, zmarł na miejscu. Gdy policja i prokurator skończyli dochodzenia, strażacy mogli uwolnić ciało denata. Następnie uprzątnięto szkło, plastik po oby dwóch pojazdach i przy użyciu sorbentu zasypano płyny eksploatacyjne.

Kierowca srebnego samochodu został zabrany do Ostrowskiego szpitala, jednak jemu życiu nic nie zagraża. Policja w tym czasie zorganizowała objazdy, a pomoc drogowa zabrała oby dwa pojazdy.

Foto: mł. bryg. Tomasz Niciejewski

o autorze

Redakcja